Gönderen Konu: Android ceplere yeni olanlar için 4 ipucu!  (Okunma sayısı 1940 defa)

  Mustafa HAMIT
  Site Yöneticisi
  Full Üye
  *
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 125
  Nerden: Bursa
  Karma: +0/-0
  (MCSA) Microsoft Certified Systems Administrator

  Çevrimdışı


Android ceplere yeni olanlar için 4 ipucu!
« : Aralık 28, 2011, 09:23:06 ÖÖ »


Hala düğmeli bir cep kullanıyorsunuz ve yepyeni bir Android'li cep telefonu alarak dokunmatik dünyasına adım atmak istiyorsunuz. Ancak Android konusunda neredeyse hiç tecrübeniz yok. Peki neleri bilmeniz gerekiyor? İşte başlamanız için birkaç ipucu:

1. Bir Google hesapı açın: Android'li bir cebi kullanmak için öncelikle bir Google hesabına ihtiyacınız var. Bir Gmail hesabınız varsa, Google hesabınız var demektir. Google hesabıyla Gmail'e, YouTube'a Google Docs'a, Google Maps'e, Google Calendar'a, Blogger'a ve tüm Google ürünlerine giriş yapabilirsiniz. Google hesabı, kişilerinizi ve takviminizi PC'niz ve cebiniz arasında eşitlemenizi sağlayacaktır.

2. Sosyal ağlar: Android işletim sistemi, sosyal ağlarınıza bağlı kalmak için en iyi seçeneklerden biri. Resmi Twitter uygulaması ile Twitter'ın hızına yetişmeniz çok kolay. Facebook, Google+, Tumblr ve Foursquare uygulamaları da sosyal ağ tutkunlarını memnun edecek düzeydeler.

3. İhtiyacınız olan uygulamaları bulun: Akıllı ceplerin sıradan ceplerden farkı, e-posta gönderip alabilmekten öte uygulama çalıştırabilmeleridir. Android, Apple'dan sonra ikinci en büyük uygulama mağazasına sahip. Android Market'e https://market.android.com/ adresinden veya telefonunuzdaki Market uygulamasından ulaşabilirsiniz. Android'de haber okumayı düşünüyorsanız Pulse çok işinize yarayacaktır. Angry Birds'den biraz daha zor bir oyun arıyorsanız, Cut the Rope sizi tatmin edecektir.

4. Arkadaşlarınızla konuşun: Android'li cep telefonu kullanan arkadaşlarınızla konuşun ve ondan fikir alın. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemini kullanan bir arkadaşınızı bulmak, sizin için çok da zor olmayacaktır.