Gönderen Konu: Windows Server 2008 32 Bit+64 Bit-Türkçe-TEK LİNK-Microsoft Direct Download  (Okunma sayısı 19129 defa)

  Mustafa HAMIT
  Site Yöneticisi
  Full Üye
  *
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 125
  Nerden: Bursa
  Karma: +0/-0
  (MCSA) Microsoft Certified Systems Administrator

  Çevrimdışı


WINDOWS SERVER 2008
• Web için Tasarlanmış Bir Yapı
Uygulama ve hizmetler için güçlü bir Web platformu niteliğindeki Internet Information Services 7.0 ile Web sunucusu yönetimini basitleştirin. Bu modüler platform, basitleştirilmiş görev tabanlı yönetim arayüzü, siteler arası daha fazla denetim, güvenlik geliştirmeleri ve Web Hizmetleri için entegre sistem sağlığı yönetimi sunuyor.
Internet Information Server (IIS) 7 ve .NET Framework 3.0, kullanıcıların birbirleriyle ve verileriyle iletişimini sağlayan uygulamalar geliştirmek için kapsamlı bir platform sağlarken bilgilerini görsel olarak görüntülemelerini, paylaşmalarını ve uygun adımları atmalarını mümkün kılıyor.

• Sanallaştırma
Birden fazla işletim sistemini tek bir sunucu üzerinde sanallaştırın – örneğin Windows ve Linux gibi. İşletim sisteminin içerisine yerleştirilmiş sanallaştırma teknolojisi ve daha kolay, daha esnek lisanslama kuralları sayesinde artık sanallaştırmanın tüm avantajlarından faydalanmak ve harcamalarınızdan tasarruf etmek çok daha kolay.
Windows Server 2008, değişen iş ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için çevik ve dinamik bir veri merkezi oluşturma esnekliği sunuyor.
Terminal Hizmetleri Ağ Geçidi ve Terminal Hizmetleri Uzak Uygulamalar (RemoteApp), kolay uzak erişim ve yerel masaüstüyle uygulama entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirildi. Böylece VPN’e gerek kalmadan güvenli ve sorunsuz bir şekilde uygulama dağıtımı yapılabiliyor.

• Güvenlik
Windows Server 2008, bugüne kadarki en güvenli Windows Server olma özelliğine sahip. Güçlendirilmiş işletim sistemi ve Ağ Erişimi Koruması, Federe Hak Yönetimi ve Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi gibi güvenlik alanında sunduğu yeniliklerle ağınız, verileriniz ve işiniz için daha önce benzeri görülmemiş bir düzeyde koruma sağlıyor.
Windows Server 2008 sunucuların, ağların, verilerin ve kullanıcı hesaplarının izinsiz sistem girişlerine ve hata durumlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
Ağ Erişimi Koruması, size kurumunuzun güvenlik ilkeleriyle uyumluluk göstermeyen bilgisayarları karantina altına alma gücünü veriyor; üstelik ağ sınırlandırması, iyileştirme ve sürekli uyumluluk denetimi gibi özellikler de sunuyor.
Federe Hak Yönetim Hizmetleri, hassas veriler için sürekli koruma sağlıyor; risklerin azaltılmasına ve uyumluluk özelliklerinin etkinleştirilmesine yardımcı oluyor; kapsamlı bilgi koruması için bir platform sunuyor.
Salt Okunut Etki Alanı Denetleyicisi, Active Directory Etki Alanı Hizmetlerini dağıtmanıza olanak tanımasının yanı sıra, sizi sunucu verilerinin çalınmasına veya izinsiz paylaşılmasına karşı daha iyi koruyabilmek için Active Directory veritabanının tamamının kopyalanmasını kısıtlandırıyor.

• İş Yükünüz için Sağlam Bir Temel
Windows Server 2008, bugüne kadarki en esnek ve en güçlü yapıya sahip Windows Server işletim sistemidir. Server Core, PowerShell, Windows Deployment Service, geliştirilmiş ağ kurma ve kümelendirme teknolojileri gibi yeni teknoloji ve özelliklerle birlikte Windows Server 2008, tüm iş yükünüz ve uygulama gereksinimleriniz için size en güvenilir ve en esnek Windows platformunu sunuyor.
Sunucu Yöneticisi (Server Manager), sunucunun kurulumunu ve yapılandırılmasını hızlandırırken birleşik bir yönetim konsolu üzerinden de devam etmekte olan sunucu rolleri yönetimini basitleştiriyor.
Windows PowerShell, yöneticilerin özellikle de birden fazla sunucu üzerinde rutün sistem yönetimi görevlerini otomatik hale getirmelerine yardımcı olacak 130’dan fazla araç ve entegre bir kodlama dili sunan yeni bir komut satırı kabuğu olma özelliği gösteriyor.
Sunucu Temeli (Server Core), grafiksel bir kullanıcı arayüzü olmadan sadece gerekli bileşen ve alt sistemleri içeren seçili roller için yeni bir yükleme seçeneğidir. Böylece daha yüksek kullanılabilirliği olan bir sunucu sayesinde güncelleştirme ve ek hizmet almaya daha az ihtiyacınız olur.

• Info

• Windows Server 2008 Reviewers Guide


System Requirements:

Processor:
Minimum: 1 GHz (x86 processor) or 1.4 GHz (x64 processor)
Recommended: 2 GHz or faster
Note: An Intel Itanium 2 processor is required for Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems

Memory:
Minimum: 512 MB RAM
Recommended: 2 GB RAM or greater
Optimal: 2 GB RAM (Full installation) or 1 GB RAM (Server Core installation) or more
Maximum (32-bit systems): 4 GB (Standard) or 64 GB (Enterprise and Datacenter)
Maximum (64-bit systems): 32 GB (Standard) or 2 TB (Enterprise, Datacenter, and Itanium-Based Systems)

Available Disk Space:
Minimum: 10 GB
Recommended: 40 GB or greater
Note: Computers with more than 16 GB of RAM will require more disk space for paging, hibernation, and dump filesWindows Server 2008 - 32 Bit Versiyonları

• Standard EditionWindows Server 2008 - 64 Bit Versiyonları

• Standard Edition
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2015, 12:38:03 ÖS Gönderen: Mustafa HAMIT »

  Yeni Üye
  *
  Avatar Yok
  Üye No: 896
  Mesaj Sayısı: 1
  Karma: +0/-0

  Çevrimdışı


server 2008 indirdim ve kurdum açılışta bende şifre istiyor.şifresi ne dir arkadaşlar şimdiden teşekürler

  Yeni Üye
  *
  Avatar Yok
  Üye No: 907
  Mesaj Sayısı: 1
  Karma: +0/-0

  Çevrimdışı


Şifre sormaması gerekiyor siz program haricinde yama gibi üzerine başka dosyalar yazdınız mı ?

  Mustafa HAMIT
  Site Yöneticisi
  Full Üye
  *
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 125
  Nerden: Bursa
  Karma: +0/-0
  (MCSA) Microsoft Certified Systems Administrator

  Çevrimdışı


Merhaba bu verilen linklerin kurulumda şifre sorması normal çünkü bu orjinal yazılım. Forum içerisinde illlegal paylaşımlar yapmıyoruz.