Gönderen Konu: Sabit HDD den Sanal diske dosya aktarımı nasıl yapılır?  (Okunma sayısı 1468 defa)

Yeni Üye
    *
    Üye No: 909

Sabit HDD den Sanal diske dosya aktarımı nasıl yapılır?
« : Kasım 21, 2014, 03:58:25 ÖS »
Arkadaşlar ben bilgisayarımın içinden sanal diske dosya aktarmak istiyorum nasıl olacak o iş? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mustafa HAMIT
    Site Yöneticisi
    Full Üye
    *
    Üye No: 1
    (MCSA) Microsoft Certified Systems Administrator

Ynt: Sabit HDD den Sanal diske dosya aktarımı nasıl yapılır?
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2014, 04:09:34 ÖS »
Merhaba öncelikle Vmware kullanıyorsanız işletim sistemine yani sanala kurduğunuz sisteme vmware tools yükleyin sorun çözülüyor. Daha sonra sürükle bırak ile yönlendirme yapabilirisiniz.

Bunu dışında bir yöntem daha var.

Bunun için ilgili sanal makinenin kapalı olması gerekmektedir. Pause mod'da bahsedeceğim yöntem gerçekleştirilemiyor.

İlgili sanal makinenin ismine sağ tuşla tıklayıp settings'e tıklayın. Harddisk'in üzerine tıklayıp sağdaki bölümden Map.. 'i seçin.

Açılan pencerede herhangi bir ayarı değiştirmeden ok 'e tıklarsanız, sanal makinenin HDD'si read-only mod'da My computer altına Z harfi ile map'lenir. Open file read only mode 'un işaretini kaldırırsanız  sanal makine hdd'sinin içine dosya da atabilirsiniz. işlem bittikten sonra sanal makineyi açmadan önce Map'lediğiniz hdd'yi un-map etmeyi unutmayın aksi takdirde sanal makinenin hdd'sinde problem yaşayabilirsiniz.